1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak pęcherza u mojej mamy
Ola Olka

Odpowiedzi: 83
Wyświetleń: 24319

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-11-28, 08:58   Temat: Rak pęcherza u mojej mamy
EwaEwa bardzo mi przykro. Przyjmij wyrazy współczucia ::rose:: ::rose::
  Temat: Rak pęcherza u mojej mamy
Ola Olka

Odpowiedzi: 83
Wyświetleń: 24319

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-11-10, 08:24   Temat: Rak pęcherza u mojej mamy
EwaEwa napisał/a:
Jedynym pociezeniem jest fakt, że mama nie cierpi i mam nadzieję że tak będzie do końca.
Tak to jest naprawdę pocieszenie w tej trudnej sytuacji. Bardzo mi przykro że to tak się toczy, przesyłam serdeczne uściski i życzę ci wiele siły.
  Temat: Rak pęcherza u mojej mamy
Ola Olka

Odpowiedzi: 83
Wyświetleń: 24319

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-06-23, 09:24   Temat: Rak pęcherza u mojej mamy
EwaEwa napisał/a:
Mama nie będzie poddana przed operacją chemioterapii neoadiuwantowej. Onkolog stwierdził, że chemia bardzo osłabiłaby mamę.
To napewno jest poważny argument.
Poza tym przeczytaj to poniżej:
Chemioterapia neoadjuwantowa (NC) jest wciąż rzadko stosowaną opcją terapeutyczną u chorych z rakiem naciekającym mięśniówkę pęcherza moczowego (MIBC), mimo licznego grona zwolenników wśród ekspertów (Babjuk, Herr). Obserwowany 5–6% wzrost całkowitej przeżywalności dla wielu wydaje się wciąż niewystarczającą korzyścią, by opóźniać leczenie radykalne. Przede wszystkim jednak podkreśla się brak narzędzi pozwalających identyfikować chorych, którzy odniosą największą korzyść z leczenia skojarzonego.
źródło: http://www.przeglad-urolo...rtykul.php?2718
EwaEwa napisał/a:
I z tego, że termin TK i wizyty u onkologa po konsylium, wypada akurat w czasie, gdy będę u mamy, więc będę mogła tam z mamą pojechać.
To bardzo dobrze mama napewno będzie się czuła lepiej gdy będziesz z nią.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Rak pęcherza u mojej mamy
Ola Olka

Odpowiedzi: 83
Wyświetleń: 24319

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-06-20, 10:59   Temat: Rak pęcherza u mojej mamy
EwaEwa napisał/a:
powiedział, że konieczna będzie Cystektomia, wypisał skierowanie do kardiologa oraz onkologa.
Ja rozumiem to tak: ten zabieg powinien przeprowadzić urolog a potem onkolog poprowdzi dalsze leczenie np. chemioterapie jeżeli będzie konieczna, dlatego skierowanie do onkologa. Kardiolog miał tylko ocenić stan mamy jeżeli chodzi o ewentualne zagrożenie przy operacji.
Dlatego jakoś nie rozumiem tego:
EwaEwa napisał/a:
on zrobił już wszystko i więcej nie jest w stanie w przypadku mamy zrobić i dlatego kieruje ją dalej.
Co to ma znaczyć? Ja bym tu dociekała dalej i pytała kto w końcu ma tę operację wykonać.
EwaEwa napisał/a:
Czy to może oznaczać, że stopień zaawansowania choroby u mojej mamy jest tak daleko posunięty, że oddział urologiczny nie chce już w tym "grzebać"?
Napewno choroba jest już zaawansowana skoro jest konieczna cystektomia ale jeżeli jest ona planowana to zawsze są szanse i trzeba je wykorzystać. Tu nie ma znaczenia co im się chce czy nie chce na tym urologicznym - tu chodzi o mamę i muszą jak najszybciej zdecydować kto przeprowadzi operację. Nie popuszczajcie, pytajcie.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Rak pęcherza u mojej mamy
Ola Olka

Odpowiedzi: 83
Wyświetleń: 24319

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-06-19, 15:53   Temat: Rak pęcherza u mojej mamy
EwaEwa napisał/a:
Mama 13.06.2017 była u kardiologa, który nie widzi przeciwwskazań do Cystektomii.
To dobrze. Operacja daje większe szanse wyleczenia, trzeba się cieszyć że taka opcja jest możliwa
EwaEwa napisał/a:
Podpowiedzcie proszę o co zapytać, w jakiej kwestii się upewnić, zorientować.
Wydaje mi się że przed operacją trzeba zapytać jaki sposób odprowadzenia moczu jest przewidywany po operacji i jak wygląda funkcjonowanie po zabiegu. Istnieją różne sposoby odprowadzenia moczu po zabiegu, chodzi o to by mama miała potem jak największy możliwy komfort. Napewno to będzie główny problem dla mamy i trzeba by było to już wcześniej z lekarzem omówić.

Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Rak pęcherza u mojej mamy
Ola Olka

Odpowiedzi: 83
Wyświetleń: 24319

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-06-09, 12:53   Temat: Rak pęcherza u mojej mamy
EwaEwa witaj na forum. bardzo mi przykro, że następną bliską ci osobę dotyka ta ciężka choroba.

U mamy wyniki mówią o: carcinoma urotheliale HG papillare et invasiv.

Tu krótkie tłumaczenie: Carcinoma urotheliale papillare et invasiv oznacza raka urotelialnego brodawczakowatego inwazyjnego pęcherza moczowego czyli raka wywodzący się z nabłonka przejściowego - urotelium. HG w wyniku histopatologicznym oznacza wysoki stopień złośliwości. Infiltratio muscularis propriae oznacza naciekanie błony mięśniowej właściwej .
EwaEwa napisał/a:
Urolog powiedział, że trzeba będzie przeprowadzić Cystectomię
Wydaje mi się że w tym wypadku jest to konieczne i dobrze jeżeli taka operacja jest możliwa.
EwaEwa napisał/a:
Nie wiem też dlaczego na wyniku histpat. nie ma tych wszystkich symboli (T..., N..., M...).
Wydaje mi się że opis histopatologiczny jest tu wystarczający do podjęcia leczenia.
EwaEwa napisał/a:
No i najtrudniejsze pytanie: jakie są rokowania?
Nie można tu narazie nic mówić o rokowaniach bo są one w zależności od pacjenta i przebiegu leczenia różne.
Ogólnie operacja radykalna daje zawsze większe szanse niż inne leczenie.
O leczeniu raka pęcherza poczytaj tu: http://www.onkonet.pl/dp_nump_npecherza.html
Pozdrawiam serdecznie
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group